خانه / پاورپوینت رایگان / دانلود رایگان فایل پاورپوینت تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش

دانلود رایگان فایل پاورپوینت تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش

دانلود رایگان فایل پاورپوینت تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش

مقدمه

در محیط تجارت جهانی امروز سازمانها با رقابت های گسترده ای در زمینه بهبود بهره وری و مزیت رقابتی روبرو هستند. تا به رضامندی مشتریان نائل آیند از جمله ابزارهای رسیدن به این هدف زنجیره ارزش می باشد که آنرا چنین تعریف کرده اند : مایکل پورتر: تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش که شامل تجزیه عمیلیات شرکت به فعالیتهای استراتژیک، جهت تشخیص رفتار هزینه و منابع بالقوه تمایزات است ، می تواند موثرترین ابزار جهت بهینه سازی استفاده از منابع محدود باشد .

شانگ و گوینداراجان:

این تکنیک (زنجیره ارزش)، زنجیره فعالیتها را که از اقدام بر روی مواد خام آغاز شده و تا مصرف توسط مشتری نهایی ادامه می یابد، به بخش های استراتژیک مختلف تفکیک کرده تا رفتار و اثر هزینه و منابع مختلف در ارزش آفرینی درک شود. پورتر در سال ۱۹۸۵ برای ارزیابی و تعیین حوزه های کسب و کار مدل زنجیره ارزش را ارائه نمود و این موضوع را برای نخستین بار در کتاب “مزیت رقابتی ” خود مورد بحث قرار داد.

مفهوم زنجیره ارزش :

یک سلسله اقدامات تجاری است که باید انجام گیرد تا در هر مرحله به ارزش محصول که منجر به رضایت مشتری می گردد بیفزاید. زنجیره ارزش ابزاری برای درک بهتر مزیت رقابتی واحد تجاری، تشخیص محل های افزایش ارزش یا کاهش هزینه ها و شناخت کاملتر واحد تجاری با فروشندگان و مشتریان و سایر واحدهای تجاری در صنعت محسوب میگردد.

تعریف زنجیره ارزش

تعریف اول :

مجموعه عملیاتی است که در یک صنعت بصورت زنجیر گونه انجام می پذیرد تا به خلق ارزش منجر شود . محصولات از حلقه های این زنجیر عبور می کند و در هر حلقه ارزشی به محصول نهایی افزوده می شود .

تعریف دوم :

مجموعه فعالیتهای ارزش افزا و مرتبط به یکدیگر که از مواد خام تامین شده بوسیله تامین کنندگان آغاز شده و تا محصول نهایی که بدست مشتری و مصرف کننده نهایی می رسد ادامه می یابد .

 

 

 

 

 

دانلود,دانلود,مهندسی صنایع,صنایع,تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش

خلاصه گزارش
تاریخ بازبینی
بر اساس
آخرین بازبینی
نرخ پیشرفت این مطلب
51star1star1star1star1star

درباره‌ی فرابگیرید

مهندسین صنایع در سال‌های اخیر در طیف وسیعی از مشاغل به کار گرفته شده‌اند. علاوه بر زمینه‌های تخصصی، فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌هایی مانند مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، هوش کسب و کار، داده کاوی، علم داده و کلان‌داده نیز عملکرد موفقی داشته‌اند. بنده کارشناسی ریاضی محز، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مسلط به مباحث تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) و نگهداری و تعمیرات، مسلط به نرم افزار های Super Decision ،Expert Choice ،Visual Promethee و مسلط به روش های AHP ، ANP،Topsis،Saw،Promethee

حتما ببینید

آمار توصیفی و آشنایی با آن

آشنایی با آمار توصیفی مقدمه در عصر حاضر كسي نمي‌تواند منكر این واقعیت باشد كه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجام پروژه و پایان نامه مهندسی صنایع و مدیریت (کلیه موضوعات) بطور تخصصیتماس: 09035557794