خانه / پاورپوینت رایگان / دانلود فایل پاورپوینت بهره وری

دانلود فایل پاورپوینت بهره وری

دانلود فایل پاورپوینت بهره وری

بهره وری ؟

واژه بهره وري براي نخستين بار به وسيله ي فرانسواكنه ، رياضيدان و اقتصادان طرفدار مكتب فيزيوكراسي (حكومت طبيعت ) به كار برده شد . در سال ۱۸۸۳ فرانسوي ديگري به نام ليتره بهره وري را دانش و فن توليد تعريف كرد . در سال ۱۹۵۰ سازمان همكاري اقتصادي اروپا به طور رسمي بهره وري را چنين تعريف كرد : بهره وري حاصل كسري است كه از تقسيم مقدار يا ارزش محصول بر مقدار يا ارزش يكي از عوامل توليد بدست مي آيد. بدين لحاظ مي توان از بهره وری سرمايه ، مواد اوليه و نيروي كار صحبت كرد.

سازمان بین المللی کار : بهره وري عبارت است از نسبت ستانده به يكي از عوامل توليد ( زمين ، سرمايه ، نيروي كار و مديريت) کوشش های افتصادی انسان همیشه و همواره معطوف به آن بوده است که حداکثر نتیجه را از حداقل تلاش ها و امکانات به دست آورد. درعصر ما آنچه بیش از همه چیز نه تنها بر عرصه اقتصاد که در همه مواردی که اساس تعاملات داخلی و بین المللی را تشکیل میدهد.

رقابت و افزایش قدرت طلبی وسلطه بر بازارهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و……می باشد و آنهایی در این مسیر موفق بوده اند که با در نظر گرفتن تمام جوانب امرتوانسته اند از امکانات موجود با انتخاب بهترین متدها بالاترین ارزش افزوده را ایجادو نهایت نتیجه را بگیرند. نه تنها در سطح بین الملل که اگر این مطلب رادر مجموعه چند شرکت یا سازمان کوچک در نظر بگیریم خواهیم دید آنهایی موفق ترند که با در نظر گرفتن بی نهایت به عنوان هدف و استفاده بهینه از امکانات موجود توانسته- اند بازار حیطه فعالیت خود را قبضه کنند.

تعاریف

تعاریف متعددی از بهره وری توسط سازمانها و مراکز مختلف علمی و پژوهشی در سطح جهان ارائه شده است به چند نمونه اشاره می کنیم.

 

 

دانلود,دانلود,مهندسی صنایع,صنایع

خلاصه گزارش
تاریخ بازبینی
بر اساس
آخرین بازبینی
نرخ پیشرفت این مطلب
51star1star1star1star1star

درباره‌ی فرابگیرید

مهندسین صنایع در سال‌های اخیر در طیف وسیعی از مشاغل به کار گرفته شده‌اند. علاوه بر زمینه‌های تخصصی، فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌هایی مانند مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، هوش کسب و کار، داده کاوی، علم داده و کلان‌داده نیز عملکرد موفقی داشته‌اند. بنده کارشناسی ریاضی محز، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مسلط به مباحث تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) و نگهداری و تعمیرات، مسلط به نرم افزار های Super Decision ،Expert Choice ،Visual Promethee و مسلط به روش های AHP ، ANP،Topsis،Saw،Promethee

حتما ببینید

آمار توصیفی و آشنایی با آن

آشنایی با آمار توصیفی مقدمه در عصر حاضر كسي نمي‌تواند منكر این واقعیت باشد كه …

انجام پروژه و پایان نامه مهندسی صنایع و مدیریت (کلیه موضوعات) بطور تخصصیتماس: 09035557794