خانه / پاورپوینت رایگان / دانلود فایل پاورپوینت تجزیه وتحلیل نسبت های مالی

دانلود فایل پاورپوینت تجزیه وتحلیل نسبت های مالی

دانلود فایل پاورپوینت تجزیه وتحلیل نسبت های مالی

مقدمه

یکی از مهمترين اهداف اقتصادي- مديريتي كشور در سطح خرد و كلان افزايش بازدهي سرمايه گذاري هاي انجام شده در شركت ها و سازمان ها و همچنین تلاش براي بالا بردن فرآوري سرمايه هاي ملي محسوب می شود . هدف تجزيه و تحليل نسبت های مالی و به طور كلي مديريت مالي نيز چيزي جز اين نيست. در حقيقت، تلاش مديران و برنامه ريزان شركت ها و موسسات اقتصادي بر اين است كه با مطالعه اطلاعات و آمار و ارقام موجود در صورت هاي مالي (كه اصولا” با صرف انرژي و هزينه هاي فروان به دست مي آيند).

شمايي از عملكرد شركت به دست آورند و بتوانند با بررسي وضعيت حاضر و در نظرگرفتن اهداف استراتژيك و بلند مدت سازمان، براي افزايش فرآوري،حداكثر كردن ثروت سهامداران و سود شركت، از نقاط قوت و ضعف خويش آگاهي يافته و با اتخاذ راهبردهاي شايسته، موجبات بهينه سازي فعاليت ها وساختار منابع موجود و به دنبال آن بهره جويي قابل قبول از سرمايه گذاري هاي انجام شده را فراهم آورند. بر اين اساس، تجزيه و تحليل كارآمد صورت هاي مالي مي تواند زمينه لازم را براي شناسايي مشكلات پيش روي شركتها را ايجاد كند و راهگشاي بسياري ازتصميم گيري ها  و آينده نگري ها باشد.

صورت های اصلی مالی

چون تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی مستلزم داشتن یک سری اطلاعات مالی است که معمولا از صورتهای مالی مانند ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت استخراج می شوند لذا در این فصل مرور گزارش های حسابداری به منظور درک بهتر نسبتهای مالی ضروری به نظر می رسد .  به منظور نشان دادن این صورت های مالی اطلاعاتی از شرکت تولیدی واکر ویلسن گرفته شده است که روی آنها توضیحات داده می شود.

ترازنامه

ترازنامه عبارت از است صورت حسابی که دارائیها ، بدهیها و سرمایه مالک یک واحد اقتصادی را در یک تاریخ معین نشان می دهد.

  • داراییهای جاری : دارایی هایی هستند که انتظار می رود در مدت یک سال مالی به پول نقد تبدیل گردند . دارایی های شرکت به ترتیب کاهش درجه نقدینگی از بالا به پایین ثبت گردیده اند.
  • دارایی غیر جاری یا دارایی های ثابت : دارایی هایی که معمولا نمی توانند در مدت یک سال مالی به پول نقد تبدیل شوند نامیده می شوند. که در قسمت پائین ستون این صورت قرارد.

 

 

 

 

 

دانلود,دانلود,مهندسی صنایع,صنایع,نسبت های مالی

خلاصه گزارش
تاریخ بازبینی
بر اساس
آخرین بازبینی
نرخ پیشرفت این مطلب
51star1star1star1star1star

درباره‌ی فرابگیرید

مهندسین صنایع در سال‌های اخیر در طیف وسیعی از مشاغل به کار گرفته شده‌اند. علاوه بر زمینه‌های تخصصی، فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌هایی مانند مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، هوش کسب و کار، داده کاوی، علم داده و کلان‌داده نیز عملکرد موفقی داشته‌اند. بنده کارشناسی ریاضی محز، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مسلط به مباحث تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) و نگهداری و تعمیرات، مسلط به نرم افزار های Super Decision ،Expert Choice ،Visual Promethee و مسلط به روش های AHP ، ANP،Topsis،Saw،Promethee

حتما ببینید

آمار توصیفی و آشنایی با آن

آشنایی با آمار توصیفی مقدمه در عصر حاضر كسي نمي‌تواند منكر این واقعیت باشد كه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجام پروژه و پایان نامه مهندسی صنایع و مدیریت (کلیه موضوعات) بطور تخصصیتماس: 09035557794