خانه / مثال های حل شده / نمونه مثال AHP با داده ها-اولویت بندی استراتژی های پایش وضعیت

نمونه مثال AHP با داده ها-اولویت بندی استراتژی های پایش وضعیت

نمونه مثال AHP با داده ها-اولویت بندی استراتژی های پایش وضعیت

توضیحات

امروزه مدیریت دارایی های فیزیکی یکی از شاخه های مهم دانش و فناوری به شمار می رود. کاهش خرابی های اتفاقی و تعمیرات ناخواسته یکی از مهم ترین اهداف استفاده کنندگان از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته می باشد. در این میان تعمیرات مبتنی بر پایش وضعیت به عنوان راهکاری چاره ساز در مهار مشکلات فنی،اقتصادی و مدیریت راهبردی ماشین آلات و تجهیزات به کار برده می شود. در این تحقیق ضمن تشریح ملانی پایش وضعیت (CM) و استاندارد های موجود در این زمینه، روند تاثیر گذاری شاخص های موثر پایش وضعیت بر افزایش«قابلیت دسترسی تجهیزات» در سطح شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان مورد بررسی قرار گرفته است و با استفاده از روش ترکیبی AHP-QFD، استراتژی های پایش وضعیت به منظور افزایش قابلیت دسترسی تجهیزات اولویت بندی می شود.

بدین صورت که اطلاعات مربوط به ماتریس خانه کیفیت را از طریق توزیع پرسشنامه طیف لیکرت بین مدیران و متخصصان بخش نگهداری و تعمیرات شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان جمع آوری شد. یافته ها نشان دهنده آن است که استراتژی های تحلیل فرکانس و کل سطح ارتعاش با وزن ۰/۲۸۱۰ و استراتژی کلیدهای مغناطیسی و فیلتر ها با وزن ۰/۱۰۲۶ به ترتیب بیشترین تاثیر را در افزایش قابلیت دسترسی تجهیزات دارند.

شبکه تصمیم گیری

ضرورت طراحی و استقرار سیستم های نگهداری و تعمیرات در کارخانجات،یکی از مسایل مبرم و حیاتی امروز صنایع کشور است. حفظ سرمایه های کشور از یک سو و ارز بری بالای خریدن ماشین آلات و تجهیزات از سوی دیگر،استفاده عقلایی و برنامه ریزی شده و نگهداری و تعمیر به موقع ماشین آلات و تجهیزات را الزامی می سازد. قوت و ضعف این بخش مستقیما در بهره وری و سود دهی تولید اثر میگذارد. در یک سیستم تولیدی هزینه گزافی جهت خرید،نصب،استقرار و راه اندازی دستگاه ها و ماشین آلات و تجهیز کارگاه های مختلف صورت میگیرد. گاهی،خرید دستگاه ها بخاطر قیمت بالا و یا تکنولوژی تولید منحصر بفرد آن،بسیار مشکل به نظر می آید.

به نحوی که نگهداری و تعمیر صحیح دستگاه به مراتب ارزان تر،راحت تر و به طور کلی مقرون به صرفه تر خواهد بود. خرابی دستگاه ها علاوه بر تحمیل هزینه تعمیر و تعویض قطعات و دستگاه های خراب و فرسوده ،موجب توقف تولید،از دست دادن مشتری،کاهش سهم بازار، بیکاری پرسنل و بسیاری هزینه های دیگر می گردد.

 

اولویت بندی استراتژی آموزش روش AHP نمونه مثال روش AHP مثال های حل شده روش AHP مثال روش AHP روش AHP مثال های حل شده روش AHP مسئله های حل شده روش AHP

نمودار درختی معیارها و استراتژی تحقیق

 

 

ابعاد DMG

MTTR                                                                  MTBF
۰/۱۰۰/۹۰وزن نهایی
بصری۰/۰۲۸۰/۰۲۱۶
درجه حرارت۰/۰۳۲۰/۰۷۲۴
روغن۰/۲۴۱۰/۱۷۷۲
ارتعاش۰/۵۳۲۰/۴۹۷۱
شکاف۰/۰۸۴۰/۱۶۹۳
خوردگی۰/۰۸۴۰/۶۴۵

 

 

 

 

دانلود,دانلود,مهندسی صنایع,صنایع,اولویت بندی استراتژی روش AHP

خلاصه گزارش
تاریخ بازبینی
بر اساس
آخرین بازبینی
نرخ پیشرفت این مطلب
51star1star1star1star1star

درباره‌ی فرابگیرید

مهندسین صنایع در سال‌های اخیر در طیف وسیعی از مشاغل به کار گرفته شده‌اند. علاوه بر زمینه‌های تخصصی، فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌هایی مانند مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، هوش کسب و کار، داده کاوی، علم داده و کلان‌داده نیز عملکرد موفقی داشته‌اند. بنده کارشناسی ریاضی محز، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مسلط به مباحث تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) و نگهداری و تعمیرات، مسلط به نرم افزار های Super Decision ،Expert Choice ،Visual Promethee و مسلط به روش های AHP ، ANP،Topsis،Saw،Promethee

حتما ببینید

روش ahp , نمونه مثال روش ahp, مهندسی صنایع

نمونه مثال AHP با داده ها-پهنه بندی خطر زمین لغزش با استفاده از مدل آماری دو متغیره وزنی AHP

نمونه مثال AHP با داده ها-پهنه بندی خطر زمین لغزش با استفاده از مدل آماری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجام پروژه و پایان نامه مهندسی صنایع و مدیریت (کلیه موضوعات) بطور تخصصیتماس: 09035557794